Haber

Hindistan’da Kasırga ve Sel: 2 Ölü, 23 Yaralı

Hindistan’ı vuran Biparjoy Kasırgası’nın yol açtığı şiddetli yağışların ardından meydana gelen selde 2 kişi hayatını kaybetti, 23 kişi yaralandı.

Biparjoy Kasırgası, Pakistan sınırındaki Hindistan’ın Gujarat eyaletinde karaya ulaştı. Şiddetli fırtına nedeniyle bazı bölgelerde ağaçlar ve elektrik direkleri devrildi, yollar hasar gördü. Yaklaşık bin köy elektriksiz kaldı. Kasırganın neden olduğu şiddetli yağmur beraberinde sele neden oldu. Cadde ve ara sokaklar göle dönerken, araçlar da sular altında kaldı. Bhavnagar bölgesinde 2 çoban sel sularına kapılarak hayatını kaybetti, 23 kişi de yaralandı. Yardım ve kurtarma çalışmaları için acil durum grupları konuşlandırıldı. Bengal dilinde “felaket” anlamına gelen Cyclone Biparjoy’dan 8 noktada 1,9 milyondan fazla insan etkilendi. Hindistan Meteoroloji Dairesi, kuzeybatıya doğru hassas bir şekilde hareket eden kasırganın önümüzdeki 2 gün boyunca şiddetli yağışlar getireceği uyarısında bulundu.

Öte yandan kasırga nedeniyle Hindistan ve komşu Pakistan’da 180 binden fazla kişi evlerinden tahliye edildi. – YENİ DELHİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu