Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni bir milatın başlangıcı olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün gerçekleştirilen Ulusal Risk Kalkanı toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan görüşmede gündem oldu “İnşallah 6 Şubat depremlerini afetlerde yeni bir milatın başlangıcı yapacağız”söz konusu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün gerçekleştirilen Ulusal Risk Kalkanı toplantısına ilişkin Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

“YENİ BİR ORTAMIN BAŞLANGIÇ”

Vatanı ve milleti için dert yananlar olarak, tarihimizin en ağır can ve mal kayıplarından biri olan 6 Şubat depremini inşallah afetlerde yeni bir milatın başlangıcı haline getireceğiz.

Bundan sonra hem yönetim, hem toplum hem de bilim dünyası olarak daha hızlı, daha pratik ve daha sonuç odaklı hareket etmemiz gerektiğinden kimsenin şüphesi olmasın.

Ortak akıl, ortak vicdan, ortak ahlak ve ortak vizyonla Türkiye’yi dünyanın afetlere en hazırlıklı, afet sonrası en hızlı ve etkili tepki veren ülkesi yapmak için çalışmaya devam etmeliyiz.

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde oluşturacağımız Afet Yönetimi Politika Kurulunda ve sık sık gerçekleştireceğimiz bu tıbbi toplantılarda tüm hocalarımızın ve kanaat önderlerimizin bilgi birikimleri ile bu sürece destek vereceklerine inanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu